Druk 3d z żywicy DPP

Rzeszów, Polska

drukarka 3d druk z żywic światłoutwardzalnych

Co to jest druk 3d z żywicy DPP

Druk 3d DPP inaczej Daylight Polymer Printing to technologia druku 3D z żywic utwardzanych światłem ‘dziennym’ projektora. Technologia druku 3d z żywicy – technologia druku 3d DPP jest metodą przyrostowego wytwarzania wydruków 3d wykorzystując materiały żywiczne o różnych właściwościach fizycznych oraz chemicznych.

Zasada działania druku 3d z żywic DPP

Technologia wydruku 3d z żywicy DPP opiera się na warstwowym spajaniu (utwardzaniu) specjalnej żywicy zwanej również fotopolimerem. Utwardzanie odbywa się przy pomocy projektora umieszczonego pod ruchomą platformą roboczą drukarki 3d DPP. Żywica utwardzalna znajduje się w specjalnym pojemniku, która w skutek światła projektora utwardza się warstwa po warstwie, aż zostaje otrzymany model 3d.

druk 3d z żywic drukarka dpp daylight polimer
druk 3d z żywic prototypownia 3d rzeszów silnik odrzutowy

Możliwości technologii druku 3d z żywicy DPP

Dzięki swojej zasadzie działania technologia druku 3d z żywic DPP ma zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, nauki i medycyny. Kinematyka drukarek żywicznych 3d drukujących technologią DPP umożliwia tworzenie szczególnie precyzyjnych modeli, prototypów, precyzyjnych elementów użytkowych i konstrukcyjnych, wzorców, matryc, drobnych detali oraz wielu innych komponentów.

Najważniejsze właściwości druku 3d z żywic DPP

druki 3d z żywic rzeszów dlp dpp śmigło z drukarki
  • Bardzo duża rozdzielczość wydruków 3d w płaszczyźnie XY oraz osi Z

  • Duża dokładność geometryczna wydruków 3d

  • Gładka struktura, bez widocznych warstw po druku 3d

  • Możliwość łączenia wydrukowanych modeli

  • Możliwość drukowania z żywic o różnorodnych właściwościach i kolorach

Żywice do druku 3d DPP

Nasza działalność opiera się na najlepszych jakościowo żywicach czołowych producentów. Istnieje wiele powszechnie rodzajów żywic do druku 3d DPP, jednakże dzięki naszej ścisłej współpracy z producentami możemy zamawiać żywice do druku 3d na zamówienie specjalne. Żywice do druku 3d dla technologii DPP to m.in.:

null

Żywica do form

Do tworzenia form. Idealnie się spala oraz równomiernie uwalnia gazy, nie zostawiając resztek. Twarda i wytrzymała na rozciąganie.

null

Żywica elastyczna

Żywica elastyczna do druku 3d. Twarda. Odkształcone po odłożeniu siły na nie działające wracają do poprzedniego kształtu.

null

Żywica twarda

Żywica o wysokich właściwościach wytrzymałościowych. Po utwardzeniu staje się twarda i sprężysta. Idealna dla połączeń kształtowych, zaciskowych.

null

Żywica bardzo twarda

Żywica o lepszych właściwościach wytrzymałościowych niż standardowa żywica twarda. Idealna dla wielkogabarytowych wydruków 3d.

null

Żywica nieodkształcalna

Żywice do tworzenia wydruków 3d o wysokich właściwościach wytrzymałościowych. Materiały po utwardzeniu nie są sprężyste, a nieodkształcalne.

null

Żywica wytrzymała

Żywica o dobrych właściwościach wytrzymałościowych. Twarda i elastyczna. Idealna dla tworzenia prototypów funkcjonalnych.

null

Żywica bardzo wytrzymała

Żywica bardzo wytrzymała to materiał o najlepszej odporności na rozciąganie. Zapewnia uzyskanie dobrej rozdzielczości i dokładności druku 3d.

null

Żywica odporna na temperatury

Żywica odporna na wysokie temperatury. Zachowuje swoje właściwości wytrzymałościowe w temperaturach do 100 stopni.

Przykładowe wydruki 3d z żywic technologią DPP

Specyfikacja techniczna druku 3d z żywic DPP

Przestrzeń robocza – maksymalna wielkość pojedynczego wydruku 3d

470 x 240 x 340 mm

Maksymalne wymiary całego wydruku 3d

BEZ OGRANICZEŃ

Wysokość warstwy w osi Z

25, 50 lub 100 mikronów (0,025, 0,05 mm lub 0,1 mm)

Rozdzielczość osi XY

do 97 mikronów (0,97 mm)

możliwości drukarki zostały przedstawione z wykorzystaniem witryny producenta naszych drukarek 3d z żywicy: https://photocentric3d.com

druki 3d z żywic drukowanie daylight światłoutwardzalne
malowanie wydruków 3d figurki gadżety pędzle

Obrabianie i malowanie wydruków 3d z żywic DPP

Nasi specjaliści – technolodzy mogą wykorzystać specjalne środki chemiczne oraz narzędzia i maszyny CNC, dzięki czemu sprawią, że Twoje wydruki 3d będą posiadać idealną powierzchnię zewnętrzną: mat, skórka pomarańczy, błysk itp. Z kolei nasi artyści pomalują lub polakierują Twoje wydruki 3d z żywic, dzięki czemu uzyskasz idealne wykończenie i kolorystykę swojego wydruku 3d.

Programowanie prototypów z wydruków 3d DPP

Programiści, którzy z nami współpracują pomogą Ci zaprogramować urządzenie, którego części składowe zostały uprzednio wydrukowane z żywic technologią DPP. Dzięki temu możesz uzyskać funkcjonalne prototypy, które będziesz mógł testować, pokazać klientom lub inwestorom.

programowanie prototypów projektowanie elektroniki

Masz jakieś pytanie?