Malowanie wydruków 3d, lakierowanie wydruków 3d

Rzeszów, Polska

malowanie wydruków 3d figurki gadżety pędzle

Malowanie wydruków 3d

Malowanie wydruków 3d to proces, który polega na ręcznym malowaniu wydruków 3d specjalnymi farbami (dostosowanymi do danego materiału). Proces ten najczęściej jest poprzedzony specjalną obróbką mechaniczną, obróbką chemiczną lub mechaniczno-chemiczną. Proces malowania wydruków 3d jest poprzedzony tzw. gruntowaniem – nanoszeniem specjalnego materiału, do którego lepiej przylega farba (zwiększa adhezję pomiędzy materiałami).

Lakierowanie wydruków 3d

Lakierowanie wydruków 3d to proces, który najczęściej następuje po obróbce mechanicznej, chemicznej lub mechaniczno-chemicznej i polega na tym, że na wydruki 3d nanosi się specjalne powłoki lakiernicze, które mogą posiadać zarówno gładką, jak i chropowatą – dostosowaną do wymagań strukturę zewnętrzną. Oprócz tego lakierowaniu poddaje się również wydruki, które wcześniej były malowane. Wówczas uzyskuje się błyszczącą i gładką powierzchnię zewnętrzną wydruków 3d.

malowane wydruki 3d pod różnego rodzaju wydarzenia

Przykładowe pomalowane i polakierowane wydruki 3d

Poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądają niektóre nasze realizacje – pomalowane – wcześniej jednokolorowe – wydruki 3d bez lub z nanoszoną warstwą lakieru strukturalnego, bądź gładkiego. Nasi artyści i technolodzy sprawią, że Twoje wydruki 3d będą odznaczać się najwyższą jakością wykończenia.


Pamiętaj, że nie każdy materiał da się tak samo malować, aczkolwiek nasi specjaliści postarają się dostosować proces tak, abyś był w pełni usatysfakcjonowany.


druki 3d z żywic drukowanie daylight światłoutwardzalne

Drukowanie 3d z plastiku i żywic

Rzeszów, Podkarpacie, Polska

Poznaj nasze technologie druku 3d. Wykonujemy wydruki 3d ekonomiczną technologią FDM oraz zaawansowaną, dokładną technologią – druku 3d z żywic światłoutwardzalnych DPP. Mamy jedną z największych drukarek 3d drukujących z żywic w rejonie. Tworzenie prototypów nie było nigdy prostsze!

Obrabianie druków 3d

Nasz zespół technologów opracuje proces obróbki druków 3d tak, aby wydruki 3d były optymalnie przygotowane do procesu ich malowania i lakierowania. Specjalne maszyny,narzędzia lub środki chemiczne nadadzą im odpowiednią strukturę zewnętrzną lub wygładzą je, aby osiągnąć idealną strukturę zewnętrzną – zgodną z przewidywaniami.

malowanie wydruków 3d figurki gadżety pędzle
programowanie prototypów projektowanie elektroniki

Programowanie prototypów

Programiści, którzy z nami współpracują pomogą Ci zaprogramować urządzenie, które wcześniej mogło zostać wydrukowane w 3d, a następnie pomalowane. Dzięki temu uzyskasz w pełni funkcjonalne, autonomiczne i automatyczne prototypy, działające zgodnie z Twoją wizją i imitujące działanie gotowego wyrobu.

Masz jakieś pytanie?