Malowanie wydruków 3d, lakierowanie wydruków 3d

malowanie wydruków 3d figurki gadżety pędzle

Malowanie wydruków 3d

Malowanie wydruków 3d to proces, który polega na ręcznym malowaniu wydruków 3d specjalnymi farbami (dostosowanymi do danego materiału). Proces ten najczęściej jest poprzedzony specjalną obróbką mechaniczną, obróbką chemiczną lub mechaniczno-chemiczną. Zanim rozpocznie się malowanie to obrobione wydruki 3d poddaje sie procesowi gruntowania – tj. nanoszeniu specjalnego materiału, który później zapewnia znacznie lepsze przyleganie farby (zwiększa adhezję pomiędzy materiałami).

Lakierowanie wydruków 3d

Lakierowanie wydruków 3d to proces, który najczęściej następuje po obróbce mechanicznej, chemicznej lub mechaniczno-chemicznej i polega na tym, że na wydruki 3d nanosi się specjalne powłoki lakiernicze, które mogą posiadać zarówno gładką, jak i chropowatą strukturę zewnętrzną. Oczywiście lakierowaniu poddaje się również wydruki 3d, które wcześniej były malowane. Wówczas uzyskuje się albo błyszczącą i gładką powierzchnię zewnętrzną albo lekko chropowatą w zależności od użytych materiałów.

malowane wydruki 3d pod różnego rodzaju wydarzenia

Przykładowe pomalowane i polakierowane wydruki 3d

Poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądają niektóre nasze realizacje – pomalowane – wcześniej jednokolorowe – wydruki 3d bez lub z nanoszoną warstwą lakieru strukturalnego, bądź gładkiego. Nasi artyści i technolodzy sprawią, że Twoje wydruki 3d będą odznaczać się najwyższą jakością wykończenia.

Drukowanie 3d z tworzyw sztucznych

Poznaj nasze technologie druku 3d. Wykonujemy wydruki 3d ekonomiczną technologią FDM, a dzięki naszemu kilkuletniemu doświadczeniu takie elementy charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością i wykończeniem powierzchni. Tworzenie prototypów i produkcja niskoseryjna nie były nigdy tak proste!

Masz jakieś pytanie?