Programowanie prototypów

programowanie prototypów projektowanie elektroniki

Co to jest programowanie prototypów?

Programowanie prototypów to proces składający się z kilku etapów. Na początku należy zdefiniować główne i dodatkowe założenia projektowe oraz dostosować się do mechaniki lub designu całego urządzenia. W związku z tym, że posiadamy w swoim zespole projektantów 3d – możemy pomóc Ci nawet na etapie opracowywania designu i mechaniki! Zaprojektujemy urządzenie, a następnie wykonamy prototyp lub urzadzenie np. na drukarce 3d. Kiedy zdefiniujemy już założenia projektowe i zapoznamy się z mechaniką oraz designem należy zaprojektować odpowiednią elektronikę dla prototypu (lub urządzenia). Możemy wykonać od zera indywidualne sterowniki lub dobrać gotowe – mniej lub bardziej zaawansowane dostępne na rynku, aby następnie je zaprogramować zgodnie z przyjętymi założeniami projektowymi.

Projektowanie elektroniki dla prototypów

Projektowanie elektroniki dla prototypów to proces, polegający na tworzeniu sterowników (dobieraniu odpowiednich podzespołów, wytrawianiu płytek PCB oraz lutowaniu). Często dobieramy odpowiednie, gotowe sterowniki, jak Arduino, czy Raspberry Pi, dzięki czemu można ekonomicznie zaprojektować elektronikę, a następnie zaprogramować cały prototyp. Takie rozwiązanie pozwala na projektowanie prototypów w możliwie tani sposób, jednak możliwe jest też projektowanie elektroniki znacznie bardziej zaawansowanej.

projektowanie elektroniki dla prototypów rzeszów
programowanie prototypów tworzenie mvp

Programowanie sterowników (elektroniki)

Programowanie sterowników (elektroniki) to proces polegający na stworzeniu i zoptymalizowaniu odpowiedniego kodu programistycznego, który steruje danym urządzeniem. Zespół programistów może zaprogramować Twoje urządzenia, aby stały się automatycznymi i autonomicznymi robotami. Programowanie sterowników może kojarzyć się z takimi branżami, jak szeroko rozumiana automatyka i robotyka, bądź populartna wśród startupów – branża IoT (internet rzeczy – Internet of Things).

Masz jakieś pytanie?