Obróbka CNC:
metale, tworzywa

Rzeszów, Polska

obróbka na maszynach cnc rzeszów prototypownia 3d

Co to jest obróbka tworzyw i metali na CNC?

Obróbka tworzyw na CNC i obróbka metali na CNC polega na wykorzystaniu specjalistycznych, zaawansowanych maszyn do wykonania na nich prostych i skomplikowanych części z danego materiału. Najczęściej z maszyn CNC w branży prototypowania korzysta się przy bardziej zaawansowanych prototypach. Wówczas uzyskuje się najwyższe wykończenie powierzchni oraz uzyskuje się najlepsze właściwości wytrzymałościowe.

Obróbka CNC metali

Obróbka CNC metali (inaczej proces obróbki skrawaniem) to proces polegający na mechanicznym zdejmowaniu z danego metalicznego półwyrobu naddatków w celu wykonania docelowej części. Dzięki zastosowaniu specjalnych maszyn sterowanych automatycznie – tzw. maszyn CNC możliwe jest uzyskanie zarówno bardzo małych, jak i większych elementów przy zachowaniu dużej dokładności geometrycznej.

obróbka na maszynach cnc metali
obróbka na maszynach cnc tworzyw sztucznych

Obróbka CNC tworzyw

Obróbka CNC tworzyw to obróbka skrawaniem polegająca na tym, że z tworzywowego półfabrykatu, w wyniku mechanicznego skrawania wykonuje się dane, zgodne ze specyfikacją gotowe wyroby. Zastosowanie automatycznych maszyn CNC do obróbki tworzyw umożliwia wykonanie różnego rodzaju tabliczek, obudów, grawerowanych elementów i innych części. Dzięki maszynom CNC do obróbki tworzyw można wykonać skomplikowane elementy, przy zachowaniu dużych dokładności geometrycznych.

druki 3d z żywic drukowanie daylight światłoutwardzalne

Drukowanie 3d z tworzyw lub żywic

Nasza prototypownia 3d, oprócz obróbki tworzyw na CNC oraz obróbki metali na CNC posiada dostęp do zaawansowanych drukarek 3d drukujących z termoplastów (powszechnie nazywanych ‘plastikami’) lub z żywic. Pomimo tego, że drukarki 3d mają ograniczone tzw. pole robocze (maksymalna wielkość wykonywanego elementu) to warto zaznaczyć, że dzięki naszym technologiom można wykonać elementy o dowolnym rozmiarze. Stosujemy bowiem specjalne techniki klejenia, zgrzewania i obróbki wydruków 3d.

Masz jakieś pytanie?