Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d figurki 3d z żywicy

  1. Chęć prezentacji możliwości druku 3d
  2. Przemodelowania gotowych darmowych plików 3d
  3. Wygenerowanie modelu 3d .stl
  4. Proces drukowania 3d
  5. Gotowy wydruk 3d

Druk 3d z żywicy figurki słonia – potrzeba

Realizacja przedstawiona na tej stronie jest naszą realizacją wewnętrzną. Naszym celem było przedstawienie na targach technologicznych możliwości druku 3d w bardzo dokładnej technologii DPP.  Dodatkowo wydruk 3d z żywicy słonika o bardzo małej wielkości i skomplikowanej geometrii mógł być prezentowany na szkoleniach druku 3d, szkoleniach z tworzenia prototypów, a szczególnie tzw. MVP i dla innych celów. Należy zwrócić uwagę, że wydruk 3d DPP z żywicy nie miał być banalny.

Realizacja zlecenia: Druk 3d z żywicy słonika 3cm

W celu wydrukowania w 3d z żywicy małego słonika (o długości około 3 cm) nasi designerzy (projektanci grafiki 3d) posłużyli się gotowymi, darmowymi modelami do druku 3d, które następnie przerobili według zaleceń zarządu. Po odpowiednich przeróbkach udało im uzyskać kształt zgodny z zaleceniami. Warto zauważyć, że ostatecznie – model 3d posiadał bardzo skomplikowaną geometrię – jeśli rozważa się go pod względem wykonania. Widać bowiem bardzo dużo pustych przestrzeni, które są w pewien sposób ograniczone konturami 3d. Element taki może być wykonany jedynie przy zastosowaniu odpowiednich form lub druku 3d z żywicy – technologii DPP, którą posiadamy w naszej firmie.

Zadowolenie z projektu: druk 3d z żywicy słonik 3 cm

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami wydrukowany w 3d słonik sprawdził się idealnie, jako pokazowy model na targach oraz szkoleniach. Dzięki niemu słuchacze na szkoleniach oraz osoby będące na targach mogły zobaczyć, jak bardzo dokładna jest technologia druku 3d z żywic. Na wykonanym przez nas słoniku nie ma bowiem żadnych warstw, które mogłyby być widoczne.

Podsumowanie projektu: figurka słonik druk 3d z żywicy

Technologia druku 3d z żywicy DPP pozwala na drukowanie różnego rodzaju designerskich modeli 3d o bardzo skomplikowanej geometrii. Dzięki nowoczesnej technologii druku z żywic możemy tworzyć kształty, których wcześniej nie byliśmy w stanie wykonać. Warto zauważyć, że technika ta oprócz w/w właściwości pozwala na wykonywanie modeli 3d, na których nie widać warstw druku 3d (bardzo wysoka rozdzielczość modelu w osi X, Y oraz Z).

Powiązane wpisy