i

Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d prototypu łopatki mechanizmu

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji druku 3d łopatki mechanizmy wg nowej koncepcji
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Otrzymanie modeli .stl gotowych do wydruku 3d
  4. Proces drukowania 3d
  5. Wysłanie wydrukowanego prototypu

Prototyp łopatki do maszyny druk 3d – potrzeba

Naszym klientem była firma produkcyjna, która zajmuje się projektowaniem oraz wytwarzaniem maszyn budowlanych. W związku z ich nowymi ulepszeniami do jednej z maszyn chcieli oni przetestować jedno ze swoich sugerowanych rozwiązań. W tym celu inżynierowi zasugerowali kierownikowi wydrukowanie 3d w bardzo dokładnej technologii łopatki, będącą częścią składową całego ulepszonego mechanizmu. Klient długo poszukiwał odpowiedniej technologii, ale gdy trafił na naszą stronę www zdecydował się na skorzystanie z usług działu naszej firmy – prototypowni 3d.

Realizacja zlecenia: Druk 3d łopatki do mechanizmu – prototyp

Nasz zespół poprosił klienta o wysłanie modeli 3d w formacie .stl – tj. formacie przystosowanym do druku 3d. Po otrzymaniu modelu wysłaliśmy do firmy produkcyjnej propozycję wykonania wskazanej części w dokładnej technologii druku 3d DPP (druk 3d z żywic). Klient przyjął ofertę i wspólnie dobraliśmy odpowiedni materiał – odpowiednią żywicę, która posiadała optymalne parametry wytrzymałościowe. Po zakończeniu dyskusji rozpoczęto proces druku 3d z żywic. Łopatka została wydrukowana z dużą dokładnością. Wysokość warstwy wierzchniej wynosiła 50 mikrometrów. Taka dokładność wystarczyła dla prototypowanej części.

Zwrot z projektu: łopatka do mechanizmu druk 3d prototypu

Druk 3d z żywic światłoutwardzalnych – technologii DPP łopatki do mechanizmu pozwolił klientowi na wprowadzenie kilku drobnych optymalizacji, co w efekcie jeszcze bardziej ulepszyło nową generację maszyn. Dodatkowo inżynierowie trzymając dokładnie wykonane urządzenie w dłoni, mogli zaprojektować proces produkcyjny wydrukowanej z żywicy łopatki oraz przetestować ją w wykonanej już starszej maszynie. Łopatka ta sprawdziła się pod względem wytrzymałościowym zgodnie z ich oczekiwaniami.

Podsumowanie projektu: druk 3d łopatki – prototyp

Zaawansowana technologia druku 3d DPP sprawdza się przy tworzeniu dokładnych prototypów oraz projektowaniu procesu produkcyjnego dla ważnych elementów. Dzięki technologii tej można również wprowadzać zmiany projektowe. Dodatkowo zastosowanie druku 3d z żywic pozwala na przeprowadzenie ważnych testów, w których liczy się wytrzymałość elementów oraz ich dokładność wykonania.

Powiązane wpisy