Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d chwytaka do drona

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji druku 3d
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Projektowanie 3d wg wysłanych szkiców
  4. Proces drukowania 3d
  5. Wysłanie realizacji do klienta

Chwytak do drona wydrukowany w 3d – potrzeba

Naszym klientem byli młodzi przedsiębiorcy – start up, który zajmuje się produkcją akcesoriów do dronów. Ponieważ nasz klient dowiedział się, że w USA jest popyt na nowy mechanizm chwytający tzw. mantis clawe – zdecydował się na jego produkcję w Europie. Klient wiedział, że warto jest przetestować mechanizm, dlatego też poszukiwał firmy prototypowej, która wykona dla niego prototyp chwytaka wg jego zaleceń. W związku z tym, że znalazł naszą stronę w sieci złożył zapytanie w naszej prototypowni 3d.

Realizacja zlecenia: Druk 3d prototypu chwytaka do drona

Nasi inżynierowie otrzymali od klienta szkice 2d, które należało przerysować i na ich podstawie wygenerować modele 3d. Zgodnie z powyższym wykonano poszczególne części, a następnie rozpoczęto proces drukowania 3d. Wydruki 3d chwytaka do drona wykonano na drukarce 3d jednogłowicowej z materiału ABS. Wykonane elementy należało poddać obróbce mechanicznej oraz zmontować zgodnie z dostarczonymi instrukcjami. W efekcie otrzymano stosunkowo lekki (co było kluczowe w tego typu projekcie) chwytak do drona, który klient mógł przetestować we własnym zakresie.

Zwrot z projektu: prototyp chwytaka do drona druk 3d

Dzięki naszej prototypowni 3d klient mógł przetestować wydrukowany w 3d chwytak. Jak się okazało wykonany prototyp pozwolił mu na dokonanie odpowiednich zmian w projekcie, dzięki czemu uniknięto kilku błędów konstrukcyjnych, na które wcześniej nie zwrócono uwagi.

Podsumowanie projektu: druk 3d chwytaka do drona

Druk 3d w technologii FDM / FFF znajduje zastosowanie w szybkim prototypowaniu. Dzięki wykonanym prototypom istnieje możliwość wykrywania błędów konstrukcyjnych oraz optymalizowania budowy różnego rodzaju mechanizmów jeszcze na etapie projektowania komputerowego (przed opracowywania procesu produkcji). Warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach technologia ta sprawdza się, jako technologia produkcji nisko-seryjna.

Powiązane wpisy