Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d silnika odrzutowego

  1. Chęć prezentacji możliwości druku 3d
  2. Przemodelowania gotowych darmowych plików 3d
  3. Wygenerowanie modelu 3d .stl
  4. Proces drukowania 3d
  5. Gotowy wydruk 3d

Druk 3d wizytownika na biurko, targi – potrzeba

Realizacja przedstawiona na tej stronie jest naszą realizacją wewnętrzną, którą przygotowywaliśmy specjalnie na targi wynalazców, na których jako firma prototypowa byliśmy wystawami. Naszym celem było przedstawienie na targach technologicznych możliwości druku 3d w technologii FDM / FFF.  Dodatkowo wydruk 3d wizytownika na biurko był idealnym przykładem funkcjonalnego wydruku 3d, który mógł być prezentowany na różnego rodzaju szkoleniach z druku 3d, szkoleniach z tworzenia prototypów, a szczególnie tzw. MVP i dla innych celów.

Realizacja zlecenia: Druk 3d wizytownik na biurko

W celu wydrukowania w 3d wizytownika 3d na biurko nasi designerzy 3d sprawdzili w internecie ciekawe koncepcje na niebanalne wizytowniki. Następnie zaproponowali zarządowi kilka własnych rozwiązań. Nasz zarząd wybrał najciekawszy i stosunkowo prosty, lecz elegancki projekt, po czym designerzy przekazali go do inżynierów. Inżynierowie dobrali odpowiedni materiał do druku 3d i przygotowali proces drukowania. Wydruk wizytownika na biurko został wykonany na drukarce 3d jednogłowicowej.

Zadowolenie z projektu: druk 3d wizytownika na biurko

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami wizytownik na biurko spełnił swoje zadanie, jako funkcjonalny, użytkowy gadżet na targi i różnego rodzaju wydarzenia. Wizytownik sprawdza się również jako przedmiot codziennego użytku. Do tej pory używamy go w naszym biurze, jako podstawki na wizytówki, z której ‘częstują się’ nasi klienci.

Podsumowanie projektu: podstawka na wizytówki druk 3d

Technologia druku 3d pozwala na drukowanie różnego rodzaju designerskich modeli 3d o skomplikowanej geometrii. Technologia FDM / FFF nadaje się do produkcji niskoseryjnej (jednostkowej) prostych gadżetów użytkowych – funkcjonalnych, które mogą znaleźć zastosowanie w biurze lub na targach, szczególnie wywołując u pasywnego widza zaciekawienie. Takim przykładem może być prezentowany na niniejszej stronie wizytownik na biurko – podstawka na wizytówki.

Powiązane wpisy