Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d figurki Groot

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji druku 3d pomalowanej figurki
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Otrzymanie modeli .stl gotowych do wydruku 3d
  4. Proces drukowania 3d
  5. Obróbka i malowanie wydruku 3d
  6. Wysłanie pomalowanej figurki Groot’a

Malowana figurka Groot druk 3d – potrzeba

Naszym klientem była firma eventowa, której jednym z zadań było przygotowanie nietypowego prezentu dla kierownika pewnej firmy (ich klienta). Klient ten bardzo lubił film strażnicy galaktyki, dlatego też zleceniodawca pomyślał, że idealnym prezentem byłaby ręcznie wykonana lub obrobiona figurka z tego filmu. Firma eventowa znalazła naszą stronę w internecie i złożyła zapytanie na wydrukowanie i pomalowanie popiersia Groot z filmu Strażnicy Galaktyki.

Realizacja zlecenia: Druk 3d Groot malowanie wydruku 3d

Nasz zespół przedstawił klientowi kilka pomysłów Najbardziej spodobała im się koncepcja wydrukowania w 3d statycznego popiersia Groota. W związku z tym, że klient nie chciał dodatkowo płacić za model 3d wykonany przez naszych projektantów, postanowił na własną rękę znaleźć w sieci gotowy model 3d popiersia Groota, który był przystosowany do druku 3d. Następnie model 3d popiersia został wysłany do naszego biura. Rozpoczęto proces druku 3d. Prezent został wydrukowany w niskobudżetowej technologii FDM, a następnie obrobiony mechanicznie i chemicznie. Na końcu został przekazany naszym artystom, którzy wykorzystując specjalne farby i lakiery pomalowali wydrukowane w 3d popiersie.

Zadowolenie z projektu: malowana figurka Groot druk 3d

Po wydrukowaniu w 3d prezentu – popiersia w technologii FDM nasz zleceniodawca sprawił ogromną radość swojemu klientowi. Zgodnie z jego komentarzem po realizacji kierownik, który otrzymał pomalowany wydruk 3d był zachwycony unikalnym prezentem i mógł pochwalić się nim swoim kolegom i koleżankom. Jego wydrukowane w 3d popiersie Groota umieścił na swoim biurku, przy którym codziennie pracuje.

Podsumowanie projektu: druk 3d Groota

Technologia FDM / FFF nadaje się idealnie do tworzenia personalizowanych prezentów, szczególnie, gdy wydruki 3d poddaje się dodatkowej obróbce mechanicznej, chemicznej oraz malowaniu. Dzięki tej technologii możliwe jest otrzymywanie skomplikowanych kształtów, które byłyby bardzo trudne i drogie w przypadku zastosowania innych technik wytwarzania. Wg opinii osób trzecich wydrukowane i pomalowane w 3d popiersie Groota nie sprawia wrażenia, jakby zostało wydrukowane na drukarkach 3d. Wszystko to dzięki zastosowaniu naszych specjalistycznych technik obrabiania wydruków 3d.

Powiązane wpisy