Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d dźwigni do naprawy spłuczki toaletowej

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji druku 3d
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Projektowanie – inżynieria odwrotna elementu do spłuczki toaletowej
  4. Proces drukowania 3d
  5. Przekazanie elementu hydraulikowi

Elementy do naprawy spłuczki druk 3d – potrzeba

Naszym klientem był hydraulik, który dostał zlecenie naprawy spłuczki w toalecie. Jak się okazało po jego oględzinach spłuczka przestała działać, ponieważ dźwignia będąca składową złożenia spłuczki w skutek zużycia pękła. Hydraulik miał dwa rozwiązania – wymienienie całej spłuczki (wersja droga) lub wymianę zużytego elementu (wersja tańsza). Jedynym problemem w drugiej – tańszej wersji rozwiązania był fakt, że nie da się kupić pojedynczej części z takiej spłuczki. Ponieważ jego zleceniodawca wolał wydać mniej hydraulik postanowił, że skorzysta z usług naszych inżynierów oraz prototypowni 3d. Udał się do naszego biura, aby złożyć zamówienie na wydrukowanie zepsutego elementu w celu naprawienia spłuczki do toalety.

Realizacja zlecenia: Druk 3d naprawa spłuczki w toalecie

Nasi inżynierowie otrzymali od hydraulika części spłuczki, które dokładnie obejrzeli. Następnie rozpoczęli prace projektowe na zasadach tzw. inżynierii odwrotnej tj. projektowaniu na podstawie wykonanego już elementów. Należało dokonać kilka pomiarów. Po zakończeniu modelowania w 3d elementu spłuczki wykonano wydruk 3d z materiału ABS, który wyróżnia się dobrymi i wystarczającymi właściwościami wytrzymałościowymi. Należy zaznaczyć, że w czasie projektowania nasi inżynierowie wzmocnili miejsca narażone na pęknięcie. Wydruk 3d wykonano na drukarce jednogłowicowej.

Zwrot z projektu: naprawa spłuczki toaletowej druk 3d

Dzięki wydrukowaniu w 3d technologią FDM elementów spłuczki, hydraulik zadowolił swojego klienta – osobę fizyczną. Po zamontowaniu elementu spłuczka działała bez jakichkolwiek zarzutów. Dzięki naszemu wydrukowi 3d można było uniknąć znacznych kosztów poniesionych na naprawę całej toalety. Dodatkowo wzmocnienia zaprojektowane przez naszych inżynierów pozwolą na dłuższe działanie części.

Podsumowanie projektu: naprawa spłuczki toaletowej druk 3d dla hydraulika

Technologia FDM / FFF sprawdza się w przypadku wykonywania nieprodukowanych już części lub części, które nie da się kupić. Druk 3d pozwala na naprawę wielu starych urządzeń domowych oraz renowację wartościowych przedmiotów. Na przykładzie opisanego hydraulika widać, że każda osoba może znaleźć zastosowanie tej technologii w swojej branży.

Powiązane wpisy