Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d miecza cosplay

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji druku 3d miecza do cosplay
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Otrzymanie modeli .stl gotowych do wydruku 3d
  4. Proces drukowania 3d
  5. Obróbka i malowanie wydruku 3d
  6. Wysłanie pomalowanego i lakierowanego miecza do klienta

Miecz do cosplay druk 3d – potrzeba

Naszym klientem był mężczyzna, który był pasjonatem gry God of War. Poszukiwał on firmy, która podejmie się wydrukowania w 3d miecza bohatera gry – Kratosa. Trafiając na nasze ogłoszenie w sieci postanowił skorzystać z usług naszej firmy i złożył zapytanie opowiadając o wizji miecza wydrukowanego w 3d.

Realizacja zlecenia: Druk 3d miecz kartosa malowanie wydruku 3d

Nasz zespół przedstawił klientowi kilka pomysłów na wykonanie miecza. W związku z tym, że klient nie chciał dodatkowo płacić za model 3d wykonany przez naszych projektantów, postanowił na własną rękę znaleźć w sieci gotowy model 3d miecza Kratosa, który był przystosowany do druku 3d. Następnie model 3d miecza z gry został wysłany do naszego biura. Rozpoczęto proces druku 3d. Miecz Kratosa został wydrukowany w niskobudżetowej technologii FDM, a następnie obrobiony mechanicznie i chemicznie. Na końcu został przekazany naszym artystom, którzy wykorzystując specjalne farby i lakiery pomalowali wydruk 3d.

Zadowolenie z projektu: miecze cosplay god of war druk 3d

Po wydrukowaniu w 3d miecza Kratosa w technologii FDM nasz zleceniodawca sprawił sobie ogromną radość. Zgodnie z jego komentarzem wydruk 3d spełnił jego najśmielsze oczekiwania. W związku z powyższym klient poprosił nas o wydrukowanie drugiego takiego samego miecza Kratosa, aby posiadać komplet dwóch mieczy. Drugie zlecenie zostało przyjęte z takim samym zaangażowaniem.

Podsumowanie projektu: druk 3d miecz kratosa

Technologia FDM / FFF nadaje się idealnie do tworzenia elementów do strojów w stylu cosplay szczególnie, gdy wydruki 3d poddaje się dodatkowej obróbce mechanicznej, chemicznej oraz malowaniu. Dzięki tej technologii możliwe jest otrzymywanie skomplikowanych kształtów, które byłyby bardzo trudne i drogie w przypadku zastosowania innych technik wytwarzania. Wg opinii osób trzecich wydrukowane i pomalowane w 3d miecze cosplay nie sprawiają wrażenia, jakby zostały wydrukowane na drukarkach 3d. Wszystko to dzięki zastosowaniu naszych specjalistycznych technik obrabiania wydruków 3d.

Powiązane wpisy