Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d silnika odrzutowego

  1. Chęć prezentacji możliwości druku 3d
  2. Przemodelowania gotowych darmowych plików 3d
  3. Wygenerowanie modelu 3d .stl
  4. Proces drukowania 3d
  5. Gotowy wydruk 3d

Druk 3d silnika odrzutowe – potrzeba

Realizacja przedstawiona na tej stronie jest naszą realizacją wewnętrzną. Naszym celem było przedstawienie na targach technologicznych możliwości druku 3d w technologii FDM / FFF.  Dodatkowo wydruk 3d silnika odrzutowego mógł być prezentowany na szkoleniach druku 3d, szkoleniach z tworzenia prototypów, a szczególnie tzw. MVP i dla innych celów. Należy zwrócić uwagę, że wydruk 3d nie miał być banalny.

Realizacja zlecenia: Druk 3d silnik odrzutowy

W celu wydrukowania w 3d silnika nasi inżynierowie posłużyli się gotowymi, darmowymi modelami do druku 3d, które następnie przerobili według zaleceń zarządu. Po odpowiednich przeróbkach w programie do modelowania 3d udało się uzyskać poszczególne elementy składowe, które kolejno skompletowano w folderach i przygotowano do druku. Aby wydrukować w 3d silnik odrzutowy dobrano odpowiednie materiały (głównie PLA) o różnej kolorystyce. Dzięki wykorzystaniu kilku kolorów filamentów można było przedstawiać na modelu 3d poszczególne istotne podzespoły.

Zadowolenie z projektu: druk 3d silnika odrzutowego

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami silnik odrzutowy sprawdził się idealnie, jako pokazowy model na targach oraz szkoleniach. Dzięki niemu słuchacze na szkoleniach oraz osoby będące na targach mogły zapoznać się z budową silnika odrzutowego oraz zadać pytania na temat druku 3d. Warto zaznaczyć, że silnik oprócz drukowanych części zawiera również metalowe łożyska i śruby, które nadają mu bardziej profesjonalnego wyglądu.

Podsumowanie projektu: silnik odrzutowy druk 3d

Technologia druku 3d pozwala na drukowanie różnego rodzaju inżynieryjnych modeli 3d odzwierciedlających powierzchnie, które można otrzymać metodą obróbki ubytkowej np. poprzez zastosowanie maszyn CNC oraz z zastosowaniem specjalnych technik montażu. Takim przykładem mogą być prezentowany na niniejszej stronie silnik odrzutowy, który był wykorzystany do celów edukacyjnych.

Powiązane wpisy