Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d malowanej figurki psa

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji druku 3d pomalowanej figurki
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Otrzymanie modeli .stl gotowych do wydruku 3d
  4. Proces drukowania 3d
  5. Obróbka i malowanie wydruku 3d
  6. Wysłanie pomalowanej figurki psa

Malowana figurka ulubionego psa druk 3d – potrzeba

Naszym klientem była starsza Pani, która chciała sprawić niezapomniany prezent swojej bliskiej przyjaciółce – miłośniczce zwierząt. Jej przyjaciółkę pasjonowały szczególnie psy. Posiadała własnego ukochanego buldoga, z którym jeździła na różnego rodzaju konkursy – wystawy zwierząt i zdobywała zaszczytne miejsca. Nasza klientka uznała, że idealnym prezentem byłoby wykonanie repliki psa jej przyjaciółki, jednak nie wiedziała jak to zrobić. Znalazła naszą firmę i złożyła zapytanie, czy na podstawie zdjęć bylibyśmy w stanie wykonać dla niej drukowaną 3d figurkę, którą następnie byśmy pomalowali ręcznie.

Realizacja zlecenia: Druk 3d pies malowanie wydruku 3d

Nasza firma przyjęła zlecenie z wielkim zaangażowaniem. Na początku poprosiliśmy o zdjęcia czworonoga, przy czym zdjęcia należało wykonać z każdej strony oraz wykonać specjalne fotografie ważnych szczegółów. Klientka zrobiła zdjęcia pod nieobecność swojej przyjaciółki zgodnie z instrukcjami i wysłała na naszego maila. Nasi designerzy zaprojektowali na podstawie dostarczonych zdjęć. Inżynierowie wgrali modele 3d do drukarek 3d i wykonali wydruk psa. Następnie wydruki poddano obróbce chemicznej i przekazano w ręce naszych artystów. Artyści dokonali finalnej obróbki wydruku 3d tj. pomalowali figurkę, a nastepnie polakierowali.

Zadowolenie z projektu: malowana figurka psa druk 3d

Po wydrukowaniu w 3d prezentu – ukochanego psa w technologii FDM nasz zleceniodawca sprawił ogromną radość swojej przyjaciółce. Zgodnie z jej komentarzem po realizacji przyjaciółka, która otrzymała pomalowany wydruk 3d była zachwycona unikalnym prezentem Mogła się pochwalić swoim innym przyjaciółkom, a otrzymany prezent umieściła w zaszczytnym miejscu obok trofeów i pucharów, które wspólnie zdobyła ze swoim psem.

Podsumowanie projektu: druk 3d psa

Technologia FDM / FFF nadaje się idealnie do tworzenia personalizowanych prezentów, szczególnie, gdy wydruki 3d poddaje się dodatkowej obróbce mechanicznej, chemicznej oraz malowaniu. Dzięki tej technologii możliwe jest otrzymywanie skomplikowanych kształtów, które byłyby bardzo trudne i drogie w przypadku zastosowania innych technik wytwarzania. Wg opinii osób trzecich wydrukowana i pomalowana w 3d figurka psa na podstawie zdjęć nie sprawia wrażenia, jakby została wydrukowana na drukarkach 3d. Wszystko to dzięki zastosowaniu naszych specjalistycznych technik obrabiania wydruków 3d.

Powiązane wpisy