Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d pucharu na zamówienie

  1. Zgłoszenie się organizatorów wydarzenia Juwenalia Rzeszowskie z chęcią wykonania pucharu na zamówienie
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Zaprojektowanie pucharów w oprogramowaniu 3d
  4. Proces drukowania 3d
  5. Obróbka i malowanie wydruków 3d
  6. Przekazanie realizacji Klientowi

Puchar na zamówienie druk 3d – potrzeba

Naszym klientem byli organizatorzy corocznego wydarzenia odbywającego się w Rzeszowie – Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie nosi nazwę Juwenalia Rzeszowskie. Organizatorzy zwrócili się do nas z prośbą o wykonanie kilku niestandardowych pucharów drukowanych w 3d, które mogliby wręczyć zwycięzcom poszczególnych konkursów, będących specjalnymi atrakcjami juwenaliów. Zlecenie przyjęliśmy z wielkim zaangażowaniem.

Realizacja zlecenia: Druk 3d pucharu na zamówienie

Nasz zespół rozpoczął od prac koncepcyjnych. Wykonano kilka projektów 3d i szkiców, które zostały następnie wysłane do Samorządu. Samorząd narzucił kilka poprawek. Ostatecznie po przerobieniu modeli 3d i wysłaniu finalnych grafik 3d (renderów) do organizatorów zatwierdzono projekt. Puchary zostały wydrukowane z ABS na drukarce jednogłowicowej. Po wydrukowaniu poszczególnych części pucharu w 3d należało dokonać obróbki mechanicznej i chemicznej. Następnie części zostały ze sobą posklejane i przekazane do naszych artystów, którzy pomalowali je zgodnie z zaleceniami. Na samym końcu w stosownym miejscu przyklejono naklejkę Rzeszowskich Juwenaliów.

Zadowolenie z projektu: puchary na zamówienie druk 3d

Po zakończeniu całego procesu produkcyjnego puchary zostały przekazane klientowi. Ostatecznie puchary zostały wręczone zwycięzcom poszczególnych konkursów i stanowiły dla nich świetną pamiątkę. Zgodnie z komentarzem studentów Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej osoby dokonujące oględzin pucharów nie mogły stwierdzić, że puchary zostały wykonane technologią druku 3d. Takie zjawisko było możliwe dzięki naszym opracowanym technologiom obrabiania wydruków 3d i ich malowania.

Podsumowanie projektu: druk 3d puchar na konkurs

Druk 3d w technologii FDM / FFF nadaje się idealnie do tworzenia pucharów na różnego rodzaju wydarzenia. Pomimo tego, że cały proces jest dość czasochłonny i wymaga zaangażowania wielu osób – to dzięki temu można otrzymać niepowtarzalne wydrukowane w 3d puchary.

Powiązane wpisy