Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d figurki 3d z żywicy

  1. Chęć prezentacji możliwości druku 3d
  2. Przemodelowania gotowych darmowych plików 3d
  3. Wygenerowanie modelu 3d .stl
  4. Proces drukowania 3d
  5. Gotowy wydruk 3d

Druk 3d z żywicy wieżyczki – potrzeba

Realizacja przedstawiona na tej stronie jest jedną z naszych wewnętrznych realizacji, które stworzyliśmy ponieważ ich celem było przedstawienie na targach technologicznych możliwości druku 3d z żywic tj. w bardzo dokładnej technologii DPP.  Dodatkowo wydruk 3d z żywicy wieżyczki o bardzo wielu szczegółach, skomplikowanej geometrii oraz małym rozmiarze (wysokość tylko około 5 cm) mógł być prezentowany na szkoleniach druku 3d, szkoleniach z tworzenia prototypów, a szczególnie tzw. MVP.

Realizacja zlecenia: Druk 3d z żywicy wieżyczki 5 cm

W celu wydrukowania w 3d z żywicy bardzo małej wieżyczki o wielu szczegółach (o wysokości wynoszącej około 8 cm) nasi designerzy zdobyli za pomocą specjalnego portalu z darmowymi modelami 3d. Warto zauważyć, że ostatecznie – model 3d wieży posiadał bardzo skomplikowaną geometrię, szczególnie w środku wieżyczki, a mianowicie w jej wnętrzu znajdują się schody oraz dwa wijące się wokół siebie elementy. Cała konstrukcja ostatecznie powoduje, że jedyną technologią, za pomocą której można wykonać tą wieżę jest druk 3d. Należy jednak zwrócić uwagę, że standardowa technologia FDM na pewno nie poradzi sobie ze wszystkimi szczegółami, dlatego znacznie lepiej taki model może zostać wykonany w technologii druku 3d z żywicy tj DPP.

Zadowolenie z projektu: druk 3d z żywicy wieża 5 cm

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami wydrukowana w 3d wieża sprawdziła się, jako pokazowy designerski i skomplikowany model 3d, który przedstawialiśmy na targach oraz szkoleniach. Słuchacze na szkoleniach oraz osoby będące na targach mogły zobaczyć, jak bardzo dokładna jest technologia druku 3d z żywic. Na wykonywanej wieżyczce nie można było zauważyć żadnych warstw.

Podsumowanie projektu: wieżyczka figurka 3d druk z żywic

Technologia druku 3d z żywicy DPP pozwala na drukowanie różnego rodzaju designerskich modeli 3d o bardzo skomplikowanej geometrii. Dzięki nowoczesnej technologii druku z żywic możemy tworzyć bardzo skomplikowane kształty, których wcześniej nie moglibyśmy wykonać. Warto zauważyć, że technika ta oprócz w/w właściwości pozwala na wykonywanie modeli 3d, na których nie widać warstw druku 3d (bardzo wysoka rozdzielczość modelu w osi X, Y oraz Z).

Powiązane wpisy