i

Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d prototypu śmigła do łodzi

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji prototypu śmigła
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Otrzymanie modeli .stl gotowych do wydruku 3d
  4. Proces drukowania 3d
  5. Wysłanie wydrukowanego prototypu

Prototyp śmigła do łodzi druk 3d – potrzeba

Naszym klientem była firma produkcyjna, która zajmuje się projektowaniem oraz wytwarzaniem podzespołów do łodzi. W związku z ich nowymi ulepszeniami do jednej z maszyn chcieli oni przetestować swoje nowe techniczne rozwiązanie. Aby tego dokonać inżynierowie postanowili przeprowadzić ostateczne testy swojego innowacyjnego pomysłu. Istotnym jest to, że inżynierom zależało na tym, żeby technologia wykonania prototypu jednego z podzespołów – śmigła była bardzo dokładna, bowiem zależało im na sprawdzeniu przepływu.

Realizacja zlecenia: Druk 3d śmigła do łodzi z żywicy

Gdy klient skontaktował się z naszym biurem, nasz zespół inżynierów z wielkim zaangażowaniem zaczął prace. Inżynierowie poprosili klienta o to, aby wysłał do nas model 3d śmigła do łodzi w formacie gotowym do druku tj. stl. Po otrzymaniu modelu oraz dokładnym zapoznaniu się ze specyfikacją zlecenia wysłaliśmy do firmy produkcyjnej propozycję wykonania wskazanej części w dokładnej technologii druku 3d DPP (druk 3d z żywic). Klient przyjął ofertę i wspólnie dobraliśmy odpowiedni materiał – odpowiednią żywicę, która posiadała optymalne parametry wytrzymałościowe. Po ostatecznych ustaleniach rozpoczęto proces druku 3d z żywic wspomnianą technologią DPP. Prototyp śmigła do łodzi został wydrukowany z bardzo dużą dokładności. Wysokość warstwy wynosiła tylko 50 mikrometrów.

Zwrot z projektu: śmigło do łodzi druk 3d prototypu

Nasz klient nie spodziewał się, że otrzymany druk 3d z żywic światłoutwardzalnych – technologii DPP śmigła do łodzi, aż z tak dużą dokładnością odzwierciedli inne technologie wytwarzania (np. CNC). Zespół inżynierów naszego klienta mógł przetestować prototyp i przepływ wody w ich nowym, ulepszonym rozwiązaniu. Jak się później okazało klienci potrzebowali później usług ochrony pomysłu, czym zajęło się nasze biuro patentowe INICJATOR.pl.

Podsumowanie projektu: druk 3d śmigła do łodzi – prototyp

Zaawansowana technologia druku 3d z żywic światłoutwardzalnych DPP sprawdza się przy tworzeniu prototypów, szczególnie do bardzo ważnych badań, w których liczy się wytrzymałość elementów oraz ich dokładność wykonania.

Powiązane wpisy