Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d czaszki tyranozaura

  1. Otrzymanie zapytania od klientki
  2. Wysłanie szkiców koncepcyjnych
  3. Opracowanie designu 3d – modelowanie 3d w specjalistycznym oprogramowaniu do modelowania designerskiego
  4. Zatwierdzenie opracowanego modelu 3d czaszki przez Klientkę
  5. Drukowanie 3d czaszki tyranozaura rexa
  6. Obróbka mechaniczna (usuwanie supportów i lekkie szlifowanie)
  7. Wysłanie wydruku 3d czaszki tyranozaura rexa do Klientki

Czaszka Tyranozaura Rexa druk 3d – potrzeba

Naszą Klientką była osoba prywatna. Potrzebowała ona prezentu dla swojego znajomego uczonego, którego pasją i hobby była prehistoria, a szczególnie nauka o dinozaurach drapieżnych. Klientka miała już styczność z technologiami 3d i uznała, że ciekawym pomysłem na prezent może być wydruk 3d czaszki tyranozaura. Odnalazła naszą stronę internetową w wyszukiwarce i złożyła zapytanie.

Realizacja zlecenia: Druk 3d czaszki Tyranozaura Rexa

Aby wykonać druk 3d czaszki Tyranozaura Rexa należało posiadać model 3d takiej czaszki. Wysłaliśmy Klientce przykładowe zdjęcia i szkice koncepcyjne. Po ich zaakceptowaniu designerzy rozpoczęli prace projektowe i zamodelowali w programie 3d czaszkę tyranozaura rexa. Po zakończeniu prac projektowych Klientka otrzymała model 3d do weryfikacji. Należało wprowadzić dwie małe poprawki. Następnie wydrukowano na drukarce 3d w technologii FDM / FFF. Po wykonaniu wydruku 3d należało dokonać obróbki mechanicznej – usunąć supporty (podpory) oraz lekko przeszlifować niektóre miejsca specjalnym narzędziem.

Przekazanie projektu: druk 3d czaszki tyranozaura rexa

Dzięki wydrukowaniu w 3d technologią FDM czaszki tyranozaura Rexa nasza klientka mogła dać personalizowany prezent swojemu znajomemu. Jak wynika z jej opisu jej znajomy był bardzo zadowolony i aktualnie używa wydruku 3d, jako ozdoby w pomieszczeniu, w którym posiada inne kolekcjonerskie produkty, zapiski i gadżety związane z prehistorią.

Podsumowanie projektu: druk 3d czaszki tyranozaura rexa

Technologia druku 3d FDM / FFF znajduje zastosowanie w tworzeniu personalizowanych prezentów, które są unikalne. Dzięki zespołowi designerów 3d oraz inżynierów od druku 3d możliwe jest uzyskanie niepowtarzalnych projektów. Stosując nasze wydruki 3d Klientka 3d mogła sprawić swojemu znajomemu największą radość.

Powiązane wpisy