Poszczególne kroki w celu wydrukowania w 3d koncepcyjnych modeli mebli

  1. Zgłoszenie się klienta z chęcią realizacji druku 3d
  2. Przyjęcie zlecenia do realizacji
  3. Otrzymanie modeli .stl gotowych do wydruku 3d
  4. Proces drukowania 3d
  5. Skompletowanie zamówienia
  6. Wysłanie wydrukowanych w 3d: meble – koncepcja

Koncepcyjne meble druk 3d – potrzeba

Naszym klientem był designer mebli, który zajmuje się opracowywaniem koncepcji wyglądu nowych designów i kolekcji. Klient jest freelancerem i nierzadko, aby wygrać z konkurencją musi się czymś wyróżnić, gdy walczy o bardzo ważnego klienta. Ponieważ designer dowiedział się, że takie modele mogą mu znacznie pomóc w zdobyciu klientów zdecydował się na wykonanie druku 3d mebli wg opracowanych przez siebie wzorów.

Realizacja zlecenia: Druk 3d mebli

Designer posiadał meble zaprojektowane w specjalnym oprogramowaniu 3d. Poprosiliśmy go więc o wysłanie ich w pliki do druku 3d = plik .stl. Dokonano wyceny druku 3d, po czym rozpoczęto realizację druku 3d mebli. Aby je wydrukować zgodnie z zaleceniami – modele 3d należało podzielić na poszczególne części, aby zmniejszyć koszty druku 3d oraz zmniejszyć czas drukowania 3d. Elementy te wydrukowano w technologii FDM w różnych kolorach na drukarce 3d jednogłowicowej. Gotowe wydruki 3d zostały następnie obrobione mechanicznie i połączone ze sobą.

Zwrot z projektu: meble druk 3d – koncepcyjne modele

Dzięki wydrukowaniu w 3d technologią FDM modeli koncepcyjnych, designer mógł zaprezentować swoje meble ważnemu klientowi – producentowi mebli i nawiązać z nim współprace. W czasie rozmów z klientem dowiedział się, że był jedyną osobą, która zaprezentowała wydrukowane modele 3d, bo pomogło mu ostatecznie zdobyć nowego klienta. Aktualnie designer nadal korzysta z usług naszej prototypowni do drukowania w 3d prototypów dla innych swoich projektów.

Podsumowanie projektu: meble druk 3d koncepcyjne modele

Technologia FDM / FFF sprawdza się w prezentacji designów różnego rodzajów produktów. W tym przypadku sprawdziła się w branży meblarskiej. Warto zaznaczyć, że pomimo tego, że meble były wydrukowane w 3d w znacznym pomniejszeniu, istnieje również możliwość wydrukowania mebli w skali 1:1.

Powiązane wpisy